Sanal Sunucu İle Neler Yapılabilir? Mantığı Nedir?

Sunucuları sanallaştırmaya yarayan farazi server yahut bir başka ismiyle vds sunucuları rastgele bir kapasitedeki fiziksel serverı parçalara bölmeye ve içerisine değişik sistemler kurulmasına denir.

  • Yazılım ile ilgili daha tecrübeli şahıslar yönünden çok tercih edilir. Bunun nedeni şayet geliştirilmeye daha açık olmasıdır. Teknik olarak bir server firmasının sattığı sunuculardan değişik olmasa dahi, birçok üstünlüğü bulunmaktadır.

Küçük ölçekli internet siteniz var şayet, sizin için daha avantajlı olacak ve alacağınız farazi makineye çok sayıda projenizi yerleştirebileceksiniz.

Bu avantajlara bakıldığında niçin tercih edildiğini bir nebze de olsa anlamışsınızdır. Şimdi gelelim daha dahi detaylara.

  • VPS adı verilen farazi server çeşitleri de bulunmaktadır. Bunların farkı şayet, bir internet sitesini kurduktan sonra, kapasitesi yetmez şayet başka internet sitelerinin kaynaklarından kullanabilmesidir.

Sitenizin amacına, haline göre bu seçimi siz kendiniz yapmalısınız. Benim tavsiyem adamakıllı soruşturma yaptıktan sonra bir farazi server kiralamanızdır. Bütçenize elverişli bir vds sunucu seçmeye de dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Sanal sunucu ile neler yapılabilir? yazımızın sonuna geldik.

Others

Leave a Reply

Comment
Name*
Mail*
Website*